O mně

O mně

 

Jsem hluboce přesvědčený, že každá práce dělaná s láskou a úsměvem obohacuje lidské životy.

 

Čím vám mohu být prospěšný já?                         

 

Jsem tvůrce strategií.                                                                                                             

Význam slova strategie musíme hledat už v dávném Římě. Strategie původně označuje dlouhodobé válečné činnosti vedoucí k vítězství. Dnes bychom to mohli zobecnit na dlouhodobé činnosti vedoucí k cíli. Proti slovu strategie stojí slovo taktika. Vojevůdci byli ochotní v krizových situacích přijmout takovou taktiku, která vedla prohrané bitvě, když tím mohli vyhrát celou válku Ano, taktika také pochází z válečnictví a znamená činnosti v kratším čase.
Když si položím otázku: "jsou dnes lidé ochotní prohrát občas nějakou bitvu jen proto, aby mohli vyhrát válku?  Znají svoje války a bitvy?" 
Pokud mám svůj strategický cíl (opravdu ho mám?), potom vím, co je pro mě dlouhodobě důležité a prospěšné. Může to být v oblasti vztahů, peněz, práce, ...  Když tedy vím, co dlouhodobě chci, tak k tomu můžu činit jednotlivé kroky (mám svoji taktiku). Jenže pravda je taková, že mám i svoje brzdy (svá omezení). Najít ve svém životě dlouhodobé cíle, stanovit si k nim jednotlivé postupy (kroky) a zároveň odbrzdit (trvale) svoje podvědomí, to je často na jednoho až příliš.

 

Co získávájí klienti při naší vzájemné spolupráci?

 

Nadhled                                                                                                                                    

Nejsem zatížen historickým působením v systému (rodina, firma, vztahy), proto můžu poměrně rychle a přesně pojmenovat příčinu problému, stagnace (brzdy).

 

Odpovědnost                                                                                                                         

Podnikám nepřetržitě od roku 1990. Neschovávám se za slupky různých společností, podnikám jako fyzická osoba a přijímám odpovědnost z toho plynoucí. Klient ode mě dostává informace, co svým ne/konáním může způsobit, jaké to pro něj může mít následky.

 

Množství a rozsah zkušeností                                                                                       

Jde o peníze? Řešíte důležité otázky ve firmě? Informace se nedostávají tam kam mají, nejsou přesné nebo úplné? Hrozí vám úpadek? Potřebujete změnit chování členů týmu? Jde zase o peníze? Jakým způsobem uvažujete - má být bohatá firma nebo bohatá rodina?

Moje profese bankovního analytika, daňového poradce, auditora, insolvenčního správce, finančního poradce, transformativního kouče, facilitátora dávají velkou pravděpodobnost, že jsem se s podobným problémem již dříve setkal a že najdu řešení i pro vás.

 

Lidský rozměr                                                                                                                

Ke standardnímu vícekrokovému poradenskému procesu přidávám to, co poradcům pracujícím s čísly velmi často chybí, vždy respektuji, že tím hlavním je klient.

 

 

Složené zkoušky, vzdělání:

 ....jsou k ničemu, když se upřednostňují papíry v rámečcích na zdi před živými lidmi se skutečnými tématy. Proto svoje diplomy mám uložené, aby nenarušovaly pozornost.